.

1 Kasım 2012 Perşembe

Kara Mbodj Genk'te


FM Efsanesi olarak akıllarda yer edinen Kara Mbodj uzun süredir Tromso'de başarılı olarak forma giymekteydi. Bu süreçte Arsenal başta olmak üzere Avrupanın çeşitli büyük takımlarının ilgisini çekmeyi başardı. Kara için son olimpiyatların vitrin olacağını belirtiliyorduki Belçika'nın Genk kulübü ciddi bir adım atınca transferi bitirmeyi başardı.

Kulüpler yaklaşık 1 hafta önce 10 Milyon Kron'luk bonservis ücretinde anlaşırken geriye Genk'in Kara'yı ikna etmesi kalmıştı. Kara hafta sonunda oynanan Valerenga maçında cezalı olunca Pazar günü Belçika'ya gidip Genk ile hem kontrat detaylarını görüştü hemde sağlık kontrolünden geçti. Rötarlıda olsa Norveç'e dönen Senegal'li orta saha oyuncusunun Genk ile 3.5 yıllık anlaşma yaptığı belirtiliyor. Kara'da bu şansı bulmaktan memnun olduğunu ve Belçika'da oynamanın heyecan verici olduğunu söyledi.

Orta sahada defansif rol üstlenen sahada basmadık yer bırakmayan oyun tarzıyla bilinen oyuncunun 3. bölgeyede etkisi azımsanmayacak kadar fazla. Futbolunu daha üst seviyeye çıkarıp daha büyük kulüplere transfer olmasını bekliyorum. Genk onun için önemli bir basamak olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder