.

8 Nisan 2012 Pazar

Aalborg'un Genç Golcüsü; HeleniusAalborg'da geçen yıl genç forvet Helenius'a hücum hattında yer açılmasını sağlayan birçok gelişme yaşanmıştı. Curth ile Dalsgaard'ın dönem dönem sakatlıkla boğuşmaları; beğendiğim bir forvet olsa da Schwartz'ın Kent Nielsen yönetiminde pek tercih edilmemesi; günü kurtarma, yani ligde kalma yolunda kurtarıcı olması amacıyla kiralık alınan Rasmussen'in takımdan ayrılması Helenius'un 29 maçta forma giymesini sağlamış ve bu şansı iyi değerlendiren 20 yaşındaki genç oyuncu 5 gol atıp bu yıl formayı garantilemişti. Özellikle mesafe tanımaksızın son vuruşlardaki becerisiyle attığı gollerle Alman kulüpleri takibe almıştı oyuncuyu.

Bu sezon Aalborg'da gol denilince akla gelen ilk isim olmayı başarıp takımın son yıllardaki en önemli gol silahı Curth'ü bile gölgede bıraktı. Son maçlarda formsuz görünmesi eleştirileri arttırmıştı ancak 5 maçlık gol orucunu bugünkü Silkeborg maçında 3 gol atarak bozdu. Kariyerinde tek maçta 1'den fazla golü sadece Midtjylland'a geçen yıl 2 gol atarak aşan Helenius, böylelikle ilk hattrick'ini yapmış oldu. Hollandalı scoutların izlediği bir maçta böylesine bir patlama gerçekleştirmesi de sezon sonundaki taliplerini arttıracaktır. Ekonomik açıdan ligin en sıkıntılı takımı konumunda bulunan Aalborg için transferi de bulunmaz bir nimet olacaktır. Bu yüzden gelecek sezon Aalborg kadrosunda görebilme ihtimalimiz düşük Helenius'u...

Özellikle bugünkü ilk golü (videodaki ilk gol) çok güzeldi - ki kendisi de maç sonu röportajda kariyerinin en golü olduğunu söyledi - gollerinden seçme bir video ekliyorum, iyi seyirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder