.

15 Mart 2012 Perşembe

N'Doye'un Yeni Dövmesinden Yönetim Hoşnut Değil


N'Doye'un taraftarlarıyla olan yakın ilişkisi bilinen birşeydir. Gol attığında genellikle ateşli taraftarların bulunduğu kale arkasına koşup sevincini paylaşır. Taraftarın sevgilisi olan Senegalli golcü Kopenhag'ın en ateşli taraftar grubu olan Urban Crew'in logosunu koluna dövme olarak yaptırmıştı kısa bir süre önce ancak bu logo Kopenhag'ın Aalborg deplasmanında objektiflere takılarak medyada daha çok konuşulmaya başlandı. Tabi ki medyada ilgi gösterilmesinin asıl sebebi Aalborg maçında yaşananlardı, yaşananlara geçmeden önce Urban Crew'a ve taraftarın kulübe zararlarına biraz değinelim.


Urban Crew

 Urban Crew özellikle deplasman maçlarında stadyumlara meşale sokması ve taşkınlık yapması nedeniyle kulübün başını ağrıtan taraftar gruplarından biridir. Bu yıl Avrupa'daki deplasmanlarda yaşanan olaylar nedeniyle Uefa'dan 3'e yakın ceza alan Kopenhag, ligde taraftarlarının olaylar çıkarması nedeniyle federasyondan da para cezaları almıştı. Başını belaya sokmak istemeyen yönetim, resmi olarak sadece 1991'de kurulan ve 20.000'i aşkın üyesiyle İskandivanya'nın en büyük taraftar grubu olan FCKFC'yi tanıdığını duyurmuştu ve deplasman maçları için bazı kısıtlamalar getirmişti.


Aalborg - Kopenhag maçında tribünde yaşananlar
Sıkıcı Aalborg - Kopenhag maçında ön plana çıkan daha çok maç öncesi taraftarlar arasında çıkan gerginlik ve 70. dakikada Kopenhag'lı taraftarların meşale yakması oldu ve hakem maçı durdurup soyunma odasının yolunu tuttu.

Maçı duraklatan olaylar;

Hakemin ve oyuncuların sahaya çıkmasıyla tekrar başlayan maçta bu sefer de Aalborg'lu bir taraftar duraklama dakikalarında sahaya girip Claudemir'e saldırmaya çalıştı. Uzatmada gelen karşılıklı gollerle maç 1-1 sona erdi.

Puan silinmesi tehlikesi 
Federasyonun maçı incelemeye almasından sonra puan silme cezasının dahi uygulanabileceği basında yazılıp çizildi. Ligde her ne kadar lider olsa da pek parlak görüntü çizmeyen Kopenhag, puan cezasıyla yüzleşmesi durumunda kötü bir tabloyla karşılaşabilir. Puan tablosunda geçen yılki kadar arayı açamadıklarını düşünürsek, yakın takipçileri Nordsjaelland karşısında şampiyonluk ve dolayısıyla da şampiyonlar ligine katılımdan gelecek yaklaşık 15 milyon Euro risk altına girebilir. Bu yüzden yönetim olaya el atıp önemli deplasman maçlarında taraftara deplasman tribününü yasakladı, bu karar ilk kez 9 nisandaki Aarhus maçında uygulanacak. 

N'Doye'un Dövmesinden Yönetim Hoşnut Değil
Taraftarların oluşturduğu gerginliğin maç boyu hissedildiği maçta N'Doye'un gol attıktan sonra yeni yaptırdığı Urban Crew dövmesini öpmesi yönetimin pek hoşuna gitmedi. Kulüp yöneticisi Anders Hørsholt N'Doye'un taraftarlarla yakın ilişki içinde olan ve kulübe %100 bağlı bir oyuncu olduğunu bildiğini söyledi. Ancak yaptırdığı logoyu pek hoş bulmadığını yine de vücuduna yaptıracağı dövmelere karışamayacaklarını dile getirdi. N'Doye ise maç sonu dövme hakkında sorulan sorular karşısında bunun kişisel bir konu olduğunu söyleyip cevap vermekten kaçındı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder