.

12 Mart 2012 Pazartesi

İnsan takım arkadaşına bunu yapar mı Spellman?Odense'den Kopenhag'a transfer olan fakat yedek kulübesine mahkum kalan kanat oyuncusu Absalonsen kış döneminde Horsens'e transfer oldu. Yeni takımıyla çıktığı ilk maçta oldukça iyi bir maç çıkardı, hatta gole de çok yaklaştı. Şutu tam ağlara gidecekken beklenmeyen birşey oldu, takım arkadaşı Spellman yavaşça boş kaleye giden topu çizgi üzerinde tamamladı ve golü resmen çalmış oldu. Spellman'ın bu hareketinden sonra Absalonsen'in vücut dilinden biraz tepkili olduğu anlaşılabiliyordu.

Maç sonrası 2 oyuncuyla söyleşi yapıldı. Ortada herhangi bir olumsuzluk yok hatta ropörtajın gülmelerle bölündüğünü söyleyebiliriz. (Pozisyon videonun 19. saniyesinde)

Muhabir (Spellman'a): Aranızda 2. golü konuşmuşsunuzdur. Sağ arkanda sınıftaki yeni çocuk duruyor[yeni transfer olduğundan], gol onun değil miydi?

Spellman: Gerçekten bilmiyorum, pozisyonu TV'den izlemedim ama topun direğe çarptığına inandım.

Muhabir (Spellman'a): Fakat kale çizgisine oldukça yakındın?

Spellman: Evet... Direğe çarptıktan sonra topu içeri yuvarladığımı hissettim. Fakat soruyu cevaplamadan önce eve gidip pozisyonu izlemeliyim. Kale çizgisinde olduğumdan panik vardı ne yaptığımı da pek bilmiyordum. Yarın ilk işim Absalonsen'e kek getirmek olacak. (Danimarka'da kek veya bira ısmarlamak hata yapılan kişi karşısında gönül almak için yapılan bir gelenektir.)

Muhabir: Sen ne düşünüyorsun Absalonsen, hala kuşku içerisinde misin?

Absalonsen: Aslında en son kek getireceğini söyleyip itiraf etti. Pozisyonu mahvettiğini biliyor, iyi bir karşılama değildi.

Muhabir (Absalonsen'e): Birçok pozisyona girdin maç boyu, bu pozisyonun senin golün olamaması hakkında ne düşünüyorsun?

Absalonsen: İlk yarı birçok pozisyon kaçırdım. Tam top ağlara gidiyor dediğim sırada bu küçük adam geldi ve golü çaldı(Gülerek)

Special thanks to Ceres (bigsoccer and gf-forum user) for uploading video and translation.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder